Aktualności

Opłaty

Drogi Rodzicu,
informujemy, że od 1 lipca 2020 r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 ŚWIAT MALUCHA obowiązywać będzie nowa stawka za wyżywienie dziecka - 7 zł/ dzień.

INFORMACJA DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice

 Przedszkole Miejskie Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem jest przygotowane na przyjęcie kolejnych dzieci.

  • Sale są przygotowane zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS, MZ i MEN z dnia 30 kwietnia 2020 roku oraz GIS z dnia 04 maja 2020 roku.
  • Zapewnienie opieki dzieci w dużych salach przestronnie rozmieszczonych w budynku przedszkola.
  • Zapewnienie całodziennej opieki z możliwością zabawy na sali wielofunkcyjnej w nowym skrzydle budynku przedszkolnego.
  • Zabawy: plastyczne, taneczne, rytmiczne oraz sportowe z wykorzystaniem maxi klocków oraz torów przeszkód rozwijających sprawność dziecka.
  • Zwiększenie miejsc parkingowych na terenie placu przedszkolnego zapewni bezpieczne przejście do budynku przedszkola.

 

ZAPRASZAMY DZIECI DO PRZEDSZKOLA

    Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA informuje, że przedszkole będzie pracowało w okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu 2020 roku.

            Zachęcamy do zgłaszania dzieci na okres wakacyjny do 26 czerwca. Zgłoszenie dziecka prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do  przedszkola tel. (86) 275 08 08

           Zgłoszenie powinno zawierać:

- nazwisko i imię dziecka

- wiek dziecka

- okres pobytu dziecka w przedszkolu

 

 

 

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Konkurs rokrocznie uzyskuje większe uznanie, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników. W poprzedniej edycji Konkursu zgłoszonych zostało kilka tysięcy prac wykonanych przez dzieci z całej Polski.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Twoja ulubiona opowieść biblijna"

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYTYCZNYMI GIS ORAZ MEN DOTYCZĄCYMI OTWARCIA PRZEDSZKOLA

W związku z decyzją o otwarciu przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego, MEN wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia przygotował wytyczne dla dyrektorów przedszkoli i organów prowadzących:

INFORMACJA DO RODZICA

Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie od 6 maja wznawia działalność Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w związku z tym Dyrektor przedszkola prosi rodziców o podanie informacji telefonicznie pod numerem telefonu 86 275 08 08 lub e- mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) od dnia 30 kwietnia do 4 maja  do godziny 12.00 o potrzebie powrotu dziecka do placówki i zapewnienia zajęć opiekuńczych. Pierwszeństwo mają dzieci obojga pracujących rodziców oraz samotnie wychowujących, którzy nie mają możliwości sprawowania dalszej opieki nad dzieckiem w domu.

Wesołego Alleluja

Informacja o wynikach rekrutacji!!!

Z powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, listy dzieci przyjętych do naszego przedszkola będą wywieszone na tablicy ogłoszeń w późniejszym terminie.

Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo,

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19, wskazane jest prowadzenie rekrutacji w formie elektronicznej, o której mowa w art.130 ust.7 ustawy Prawo Oświatowe.

Zachęcamy do pobrania stosownych załączników i przesłanie ich na wskazany adres email.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Odwiedziny Kici Koci

    Kicia Kocia to rezolutna kotka, która jest bohaterką uwielbianej przez dzieci serii edukacyjnych książek autorstwa Anity Głowińskiej. Rodzicom przedszkolaków nie trzeba przedstawiać małej psotnej kotki, która podbiła serca polskich czytelników.

Czytaj więcej: Odwiedziny Kici Koci

Złote gody małżeńskie

Złote Gody

Dzieci z grupy Pszczółek Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem 20 lutego 2020 roku wystąpiły z programem artystycznym podczas uroczystości „Złotych Godów” organizowanej przez władze naszego miasta z okazji 50 rocznicy ślubu.

Dostojnym jubilatom gratulujemy i życzymy dalszych lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności.

 

 

Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Na podstawie:

-Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz.1481 t.j. z póź. zm.)

-Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1737).

-Uchwała Nr XV/79/2020 Rady Miasta Wysokie Mazowieckie z dnia 29 stycznia  2020 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Wysokie Mazowieckie,

 - Zarządzenie nr 7/2020 Burmistrza Miasta z dnia 30 stycznia 2020 w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli miejskich w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej: Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Dzień Babci i Dziadka

Obchody święta Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta rodzinne obchodzone w celu uhonorowania pamięci o babciach i dziadkach. Jak co roku tak i w tym odbyły się w Przedszkolu Miejskim Nr 1 uroczystości związane ze świętem Babci i Dziadka w okresie przed feryjnym. Wspólnie z dziećmi zorganizowane zostały  spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek na starszych grupach. Nasi wychowankowie z okazji tego święta złożyli babciom i dziadkom życzenia, wręczyli własnoręcznie wykonane laurki oraz drobne upominki. W wierszach i piosenkach wyraziły swoją wdzięczność i miłość w stosunku do tych bliskich, najstarszych członków w rodzinie. Oczywiście jak zawsze dziadkowie i babcie byli mile zaskoczeni. Nagrodzili brawami występy swoich wnuków, a także okazali dużo ciepła i zadowolenia za wspólnie spędzony czas. Z ich strony była to wielka radość, a także i duma z tak sprytnych i roztańczonych dzieci. My również cieszymy się, że nasze dzieci tak pięknie występowały. Mamy nadzieje, że w przyszłości dzieci będą rozwijać swoje talenty oraz będą pamiętać o życzeniach i niespodziankach dla swoich babć i dziadków. 

Napisała Joanna Zalewska

Wielka dziś radość na ziemi i w niebie

 

 

 

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Czytaj więcej: Wielka dziś radość na ziemi i w niebie