Aktualności

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Konkurs rokrocznie uzyskuje większe uznanie, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników. W poprzedniej edycji Konkursu zgłoszonych zostało kilka tysięcy prac wykonanych przez dzieci z całej Polski.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Twoja ulubiona opowieść biblijna"

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYTYCZNYMI GIS ORAZ MEN DOTYCZĄCYMI OTWARCIA PRZEDSZKOLA

W związku z decyzją o otwarciu przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego, MEN wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia przygotował wytyczne dla dyrektorów przedszkoli i organów prowadzących:

INFORMACJA DO RODZICA

Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie od 6 maja wznawia działalność Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w związku z tym Dyrektor przedszkola prosi rodziców o podanie informacji telefonicznie pod numerem telefonu 86 275 08 08 lub e- mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) od dnia 30 kwietnia do 4 maja  do godziny 12.00 o potrzebie powrotu dziecka do placówki i zapewnienia zajęć opiekuńczych. Pierwszeństwo mają dzieci obojga pracujących rodziców oraz samotnie wychowujących, którzy nie mają możliwości sprawowania dalszej opieki nad dzieckiem w domu.

Wesołego Alleluja

Informacja o wynikach rekrutacji!!!

Z powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, listy dzieci przyjętych do naszego przedszkola będą wywieszone na tablicy ogłoszeń w późniejszym terminie.

Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo,

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19, wskazane jest prowadzenie rekrutacji w formie elektronicznej, o której mowa w art.130 ust.7 ustawy Prawo Oświatowe.

Zachęcamy do pobrania stosownych załączników i przesłanie ich na wskazany adres email.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Na podstawie:

-Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz.1481 t.j. z póź. zm.)

-Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1737).

-Uchwała Nr XV/79/2020 Rady Miasta Wysokie Mazowieckie z dnia 29 stycznia  2020 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Wysokie Mazowieckie,

 - Zarządzenie nr 7/2020 Burmistrza Miasta z dnia 30 stycznia 2020 w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli miejskich w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej: Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA na rok szkolny 2020/2021

Dzień Babci i Dziadka

Obchody święta Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta rodzinne obchodzone w celu uhonorowania pamięci o babciach i dziadkach. Jak co roku tak i w tym odbyły się w Przedszkolu Miejskim Nr 1 uroczystości związane ze świętem Babci i Dziadka w okresie przed feryjnym. Wspólnie z dziećmi zorganizowane zostały  spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek na starszych grupach. Nasi wychowankowie z okazji tego święta złożyli babciom i dziadkom życzenia, wręczyli własnoręcznie wykonane laurki oraz drobne upominki. W wierszach i piosenkach wyraziły swoją wdzięczność i miłość w stosunku do tych bliskich, najstarszych członków w rodzinie. Oczywiście jak zawsze dziadkowie i babcie byli mile zaskoczeni. Nagrodzili brawami występy swoich wnuków, a także okazali dużo ciepła i zadowolenia za wspólnie spędzony czas. Z ich strony była to wielka radość, a także i duma z tak sprytnych i roztańczonych dzieci. My również cieszymy się, że nasze dzieci tak pięknie występowały. Mamy nadzieje, że w przyszłości dzieci będą rozwijać swoje talenty oraz będą pamiętać o życzeniach i niespodziankach dla swoich babć i dziadków. 

Napisała Joanna Zalewska

Wielka dziś radość na ziemi i w niebie

 

 

 

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Czytaj więcej: Wielka dziś radość na ziemi i w niebie

X Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

 

X Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w dniu 11.12.2019r. spotkaliśmy się już po raz dziesiąty na Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Gore gwiazda Jezusowi”. Na przegląd przybyły dzieci z wielu okolicznych przedszkoli.

      Organizując ten konkurs, chcemy podtrzymać tradycję śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwić dzieciom zaprezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs, jak co roku przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały się do występu. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Ostatecznie wyłoniono czterech  laureatów. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które to ufundowała Rada Rodziców naszego przedszkola oraz Urząd Gminy Wysokie Mazowieckie - za co serdecznie dziękujemy. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.

 Prowadzące konkurs: Monika Kruczkowska, Sylwia Choińska .

 

Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja

Dnia 05.12.2019 r. dzieci z naszego  przedszkola wybrały się do "Wioski  Świętego Mikołaja" w Pomigaczach k. Białegostoku. Na powitanie  poczęstowano nas pyszną korzenną herbatką z mikołajowymi pierniczkami serwowaną przez Elfy. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach z Elfami , gdzie samodzielnie mogły zrobić pierniczki, ozdoby na choinkę oraz napisać list do Świętego Mikołaja. Spędziły także miło czas z Mikołajem w jego chacie, zobaczyły jak on mieszka, wysłały listy na poczcie elfowej, a także obejrzały fabrykę prezentów.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Miejskie Przedszkole Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 07.12.2019r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz wspólnie bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, misiowe tańce. Gościem szczególnym był miś Staś który przyszedł do nas z Zespołu Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzień ten był niezwykły i pełen wrażeń. 

 Wioleta Wnorowska

Projekt

"Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie miasta Wysokie Mazowieckie realizowany w ramach umowy NR 00540-6935-UM1010800/18 z dnia 28 grudnia 2018"

Załączniki:
Pobierz plik (Promocja projektu.docx)Promocja projektu.docx959 kB

Jasełka Bożonarodzeniowe na gr. V

„ Bóg się rodzi moc truchleje……”

            W naszym przedszkolu uroczyście pielęgnujemy tradycje świąt Bożego Narodzenia. Od lat grupy przedszkolaków zapraszają rodziców oraz gości na przedświąteczne spotkanie, w tym dniu rozbrzmiewają tutaj anielskie śpiewy. W grupie V odbyły się tradycyjnie jasełka bożonarodzeniowe. Pięknie przygotowana scenografia, choinka sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny świąteczny nastrój. Zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, Pastuszkowie, Dzieci i Aniołki. D

Czytaj więcej: Jasełka Bożonarodzeniowe na gr. V