Jasełka Bożonarodzeniowe

tn_DSC05090.JPG - 130.65 KB    Tradycje Jasełek od wieków wzbogacają przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Treść Jasełek jest związana z narodzeniem Jezusa w Betlejem, obowiązkowo zatem musi w nich występować święta rodzina, królowie z darami, pastuszkowie, aniołowie oraz inne postaci znane z Pisma Świętego. Bardzo często w Bożonarodzeniowym przedstawieniu pokazywane są osoby lub symbole charakterystyczne dla czasów i miejsca, w którym aktualnie Jasełka się odbywają.
W naszym przedszkolu pielęgnuje się również tradycje świąt Bożego Narodzenia. Od lat grupy przedszkolaków zapraszają rodziców oraz gości na przedświąteczne spotkanie, w tym dniu rozbrzmiewają tutaj anielskie śpiewy.

18 grudnia w grupie V odbyły się tradycyjnie jasełka bożonarodzeniowe. Pięknie przygotowana scenografia, choinka sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny świąteczny nastrój. Zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, Pastuszkowie, Dzieci i Aniołki. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie aktorskie, wszystkie były bardzo przejęte. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Można było poczuć świąteczną atmosferę. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie.