Lekcja uczuć w ŚWIECIE MALUCHA

Spójrz, jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię,

rzucę w jego stronę”.

Serca, serducha, serduszka tego dnia królowały wszędzie. Walentynki to szczególny dzień, kiedy nie boimy się mówić o swoich emocjach i uczuciach, a dzieci szczerze i otwarcie okazują przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Walentynki to również dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem.

Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo - dzieci ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami, dzieci przygotowały niespodzianki swoim kolegom czy koleżankom w grupie. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień - malowaliśmy je farbami, wyklejaliśmy kulkami z bibuły, maluszki lepiły z masy solnej i wyciskały z foremki. Były konkursy, zagadki, zabawa przy muzyce. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że Walentynki są tylko raz w roku... Wszystkim życzę dużo miłości!