Kwiatek i czekoladka dla Babci i Dziadka

tn_thumb 3.jpg - 68.53 KB     Święto Babci i Dziadka

W kalendarzu jest kilka takich dni, które wywołują uśmiech na twarzy, a co za tym idzie, ogromną radość z możliwości ich świętowania. Takimi datami są niewątpliwie wyczekiwane przez najmłodszych dni babci i dziadka, przypadające kolejno na 21, 22 i 23 stycznia.

W dniu 21, 22 i 23 stycznia o godzinie 13:00 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka – bardzo ważnych osób w życiu każdego dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci z Przedszkola „Świat Malucha” wspólnie ze swoimi paniami wychowawczyniami przygotowały dla Babć Dziadków program artystyczny. Licznie przybyli goście zasiedli na widowni i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny w pięknie udekorowanej scenerii. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor witając serdecznie przybyłych gości, składając im życzenia i zachęcając do nagradzania małych aktorów brawami. Piosenka pt. „To bardzo ważne coś” wprowadziła wszystkich w odświętny nastrój i rozpoczęła część artystyczną uroczystości. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Dzieci  w formie wierszy złożyły Dziadkom  i Babciom serdeczne życzenia. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Uroczystości takie jak dzień babci i dziadka w niezwykły sposób wzmacniają więź emocjonalną dziecka z rodziną oraz kształtują uczucie przywiązania do najbliższych. Nic, bowiem nie wiąże tak bardzo z babcią i dziadkiem, jak wspólne przeżywanie ich święta. Najważniejsza w tym dniu jest jednak pamięć i wielkie serce, które jest najpiękniejszym prezentem dla babci i dziadka.     Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków! Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.