Starszaki z wizytą w stolicy

21 maja 2015 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem z wypiekami na twarzy i tornistrem na plecach przybyły do przedszkola wcześniej niż zwykle, gdyż czekała je wielka wyprawa. Po obfitym śniadaniu i czułym pożegnaniu rodziców wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. W trakcie jazdy panie powtórzyły z dziećmi zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania się. Wszystkie przedszkolaki zgodnym chórem obiecały, że nie będą oddalać się od grupy. Droga minęła zaskakująco szybko, gdyż radość dzieci sprawiła, iż na ten czas zwykły autokar zamienił się w rozśpiewane przedszkole.

Prawdziwa przygoda rozpoczęła się po wejściu do warszawskiego ZOO. Dzieci z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta. Widok małych małpek wprawił wszystkich w jeszcze lepszy humor, natomiast krokodyle wywołały strach, który jednak został przezwyciężony ogromną ciekawością. Wiele entuzjazmu wzbudziły także pingwiny, w których dzieci dopatrywały się postaci ze swojej ulubionej bajki „Pingwiny z Madagaskaru”. Pożegnawszy się z Kowalskim i Szeregowym wyruszyliśmy do Manufaktury cukierków, która była drugim celem naszej podróży. Do odwiedzenia tego smakowitego miejsca zaprasza już sama witryna sklepowa. Wewnątrz jest równie bajkowo. Półki wypełnione różnorodnymi i kolorowymi cukierkami oraz lizakami wprawiają w nieziemski nastrój. Nawiązująca do XVII – wiecznych metod wyrobu cukierków Manufaktura zachwyca także pokazem przygotowania masy do wyrobu lizaków, który dzieci śledziły z zapartym tchem m. in. dzięki lustrom wiszącym nad ladą. Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy lizaki oraz cukierki. Jeszcze ciepłe kosztowaliśmy w drodze powrotnej, podczas której szczęśliwi, choć też trochę zmęczeni wspominaliśmy przygody, jakie spotkały nas podczas wizyty w stolicy.