Przedszkolaki ze ŚWIATA MALUCHA na Marszu Pokoleń

Nasze Przedszkole, a dokładnie grupa V Sowy, wzięło udział w Marszu Pokoleń organizowanym przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Marsz ten został zorganizowany w ramach zadania publicznego pod tytułem „Nowy model Seniora XXI wieku”. W poniedziałek 08.06.15 o godz. 11:00 wyruszyliśmy wraz z innymi do „Echo Lasu”. Do udziału w marszu zarejestrowało się 130 osób.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały wyprawy do lasu. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień. Od rana w grupie piątej można było zauważyć zniecierpliwienie na twarzach dzieci. W końcu razem z Panią Dyrektor, Paniami i rodzicami wyruszyliśmy pod Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, tam zostaliśmy serdecznie przywitani przez wszystkich.  Po chwili wszyscy wyruszyliśmy w drogę. Na czele marszu z transparentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem prowadziła grupa harcerzy, za nimi nasze wytrwałe dzieciaki z wychowawczyniami i z naszymi wspaniałymi rodzicami, za nami maszerowali młodzież i seniorzy. Podróż mijała nadspodziewanie szybko. Rozmowy przeplatane śpiewem marszowych piosenek, pozwalały zapomnieć o tym, że idziemy. Dzieciaki swoją zwinnością i szybkością pokonywanej trasy oraz swoją doskonałą kondycją zaskakiwali pozostałych uczestników. W  „Echo Lasu” przywitał nas doskonale znany dzieciom Pan Wiesław Stanisławki – leśniczy Leśnictwa Trzeciny Nadleśnictwa Rudka. Przyszedł czas na odpoczynek, po tak długim marszu apetyty wszystkim dopisywały. Kiełbaska, napoje, oraz słodkości znikały w mgnieniu oka. Po skończonym biesiadowaniu za stołami przyszedł czas na wspólną zabawę z harcerzami, oraz seniorami. Nasze Sówki popisały się przed swoimi starszymi kolegami, oraz seniorami wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi, oraz tanecznymi.

Marsz okazał się wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich, okazało się, że wszyscy możemy się od siebie bardzo dużo nauczyć, oraz lepiej się poznać. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie oraz wspaniałą zabawę.