Konkurs recytatorski „Mój dom. Moja rodzina”

„W maleńkim miasteczku niedaleko kina, mieszka sobie w zgodzie wesoła rodzina. Jest w niej ciocia, babcia, rodziców oboje, trzy małe dziewczynki i chłopczyków dwoje. Dobrze jest im razem, ciepła dużo mają, rodzice i dzieci sobie pomagają…”

Tym fragmentem wiersza rozpoczęto Konkurs Recytatorski pt. „Mój dom. Moja rodzina”, który odbył się 16. 04. 2012 r. w naszym przedszkolu. Wzięło w nim udział 18 dzieci wieku od 3 do 6 lat. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Najpierw odbyły się eliminacje w każdej grupie, z której wyłoniono po troje dzieci, a następnie konkurs na szczeblu przedszkola.

Celem  konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań dzieci poezją,
- propagowanie literatury dziecięcej,
- rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci,
- zachęcanie do występów na scenie,
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem recytowały wiersze autorów wybranych przez nauczycieli i rodziców. Jury konkursu, rodzice, pracownicy przedszkola oraz publiczność z wielkim zainteresowaniem i uwagą oglądali występy małych artystów.

Spośród 18 uczestników największe uznanie jury zyskali:
W kategorii 3-latki:
I miejsce zajęła Nicola Jurczak
II miejsce zajęła Lena Sieliwoniuk
III miejsce zajęła Oliwia Skupiewska
W kategorii 4-latki:
I miejsce zajęła Wiktoria Mazgoła
II miejsce zajęła Julia Leśniewska
III miejsce zajął Klaudiusz Janik
W kategorii 5-latki:
I miejsce zajęła Kinga Kujawa
II miejsce zajął Paweł Kalinowski
III miejsce zajęła Julia Stepajtis
W kategorii 6-latki:
I miejsce zajęła Julia Kossakowska
II miejsce zajęła Olga Matuszelańska
III miejsce zajął Michał Kalinowski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody a dzieci, które zajęły pierwsze miejsca z każdej kategorii wiekowej wzięły udział w IV Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.