Aktualności

Wycieczka Muchomorków i Pszczółek do Straży Pożarnej

    Dnia 3.06.2015 r. dzieci z gr. II i IV odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wycieczki było poznanie charakteru pracy strażaka, zapoznanie z umundurowaniem, wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy zaprosili do pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, po czym zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych i gaszenia pożarów, Dzieci mogły zobaczyć także pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. 

Najwięcej emocji wzbudziła możliwość posiedzenia w kabinie wozu, lanie wody z węża strażackiego oraz wzniesienie jednej z Pań w koszu strażackim w…przestworza pod bacznym okiem młodszego ogniomistrza Artura Sienickiego.

Spotkanie uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, a z ust niejednego chłopca padły słowa: „Jak dorosnę zostanę strażakiem”.

Serdecznie dziękujemy naszym drogim Strażakom za zaproszenie!!!