„Wyprawa po skarb Piratów – pierwsza „Zielona noc” w ŚWIECIE MALUCHA

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Kończy się bowiem pewien okres przyjaźni, wspólnych zabaw, spotkań, wspólnej pracy. Warto zadbać, aby dzieci jak najmilej wspominały ostatnie dni, dlatego nie bez znaczenia była zorganizowana w Przedszkolu Miejskim Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem „Zielona noc”. Po raz pierwszy w historii naszej placówki, dla niektórych także po raz pierwszy noc bez mamy, taty, bliskich, ale za to z kolegami, koleżankami i paniami z przedszkola. W przygotowania włączyli się wszyscy: dyrekcja, rodzice, oraz wszyscy pracownicy przedszkola.

Przygoda przedszkolaków z gr. III Biedronki, gr. IV Pszczółki oraz gr. V Sowy rozpoczęła się w dniu 19 czerwca 2015 roku. Dokładnie o godz. 17.00 dzieci przybywały do przedszkola wraz ze swoimi rodzicami. Stosując się do wskazówek Pirata Barnaby pożegnały się z nimi w drzwiach przedszkola i z pirackim pozdrowieniem na ustach powitały swoje Panie, które tego dnia wcieliły się w rolę Piratów. Następnie dzieci zostały pasowane na Pirata. Kapitan Hak pasował piracką szablą i wypowiadał formułę: „Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie diamenty świata, pasuję Cię na pirata”. Każdy Pirat musi mieć swoje imię, dzieci zatem losowały karteczki z pirackimi imionami i naklejały je na pirackie czapki, które otrzymały podczas pasowania. Kolejnym punktem było szukanie skarbu. Dzieci kierując się znakami miały odnaleźć miejsca, w których znajdują się zadania. Po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu otrzymały część mapy. Mali Piraci bardzo szybko odnaleźli Wyspę Skarbów. Okazała się nią nasza przedszkolna piaskownica, z której dzieci wykopały Skarb Piratów, czyli słoik z lizakami. Piraci zmęczeni, ale zadowoleni z odnalezionego skarbu wrócili do przedszkola bardzo głodni. Po pirackim jadle strasznie chciało się Piratom tańczyć i śpiewać. Dyskotekowa zabawa była przednia, ale niepostrzeżenie zaczęło robić się późno i Piraci udali się do Zakątka Czystości, aby odbyć wieczorną toaletę. Jeszcze tylko lekka wieczorna przekąska, mycie zębów i pod kołderki. Sen trwał jednak krótko, przerwała go Pani Dyrektor, która rozpoczęła Piżama Party. Po kilku melodiach zmęczone, ale przeszczęśliwe przedszkolaki wróciły do swoich posłań i zasnęły jak susły. Noc minęła spokojnie. Rano, jeszcze przed śniadaniem, na dzieci czekała kolejna niespodzianka – wojskowa musztra, którą poprowadził chorąży Stanisław Oleksik oraz starszy kapral Michał Kasiorek z JW 2031 w Plewkach, za co bardzo dziękujemy. Następnie wspólne śniadanie i dzielenie się wrażeniami, a później całuski i jeszcze raz całuski od stęsknionych rodziców. Dzieci całe i szczęśliwe wróciły ze swoimi rodzicami do domu zabierając ze sobą bagaż wspaniałych wspomnień.