Aktualności

Powiatowa Olimpiada Przyrodniczo - Ekologiczna „Mali przyjaciele przyrody"

 Dnia 28.05.2015 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się Powiatowa Olimpiada Przyrodniczo – Eklogiczna „Mali przyjaciele przyrody”. Przesłaniem spotkania było szerzenie wiedzy ekologicznej, popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony środowiska, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie umiejętności mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą, współpraca z innym placówkami szkolnymi i przedszkolnymi zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy. 

 W konkursie wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Jabłońce Kościelnej z siedzibą w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Konkurs składał się z 6 konkurencji obejmujących zagadnienia przyrodnicze i ekologiczne. Pomiędzy nimi prezentowane były scenki dramowe i okrzyki związane z tematyką olimpiady „Mali przyjaciele przyrody”. Scenki dramowe także podlegały ocenie jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Zwyciężyła drużyna, która uzyska największą liczbę punktów a tym samym wykazała się ogromną wiedzą z zakresu przyrody i ekologii.

 

I miejsce zajęła drużyna z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, II miejsce drużyna z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce zdobyła drużyna z Gminnego Przedszkola w Czyżewie. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.

 

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich pamiątkowych pucharów, medali i nagród rzeczowych, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, za co bardzo dziękujemy. Olimpiada przebiegała w atmosferze radości i dała dzieciom wiele satysfakcji  ze zdobytych nagród.