III Piknik Rodzinny w ŚWIECIE MALUCHA

Na wiele imprez i uroczystości dzieci przedszkolne oczekują z utęsknieniem. Taką pamiętną, która wpisała się do naszego kalendarza jest Piknik Rodzinny w ŚWIECIE MALUCHA, obchodzony w tym roku 12.06.2015 r. już po raz trzeci. Wzorem lat ubiegłych organizowany przy współpracy z rodzicami oraz przyjaciółmi naszej placówki. Pani Dyrektor Elżbieta Grabińska powitała i dziękowała za współpracę m.in. Burmistrzowi Miasta Jarosławowi Siekierko, Przewodniczącemu Rady Miasta, Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego Józefowi Sokolik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzacie Sałęga, Komendantowi Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem Nadkomisarzowi Grzegorzowi Mierzejewskiemu, Komendantowi Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem st. bryg. Andrzejowi Koc, Dowódcy Jednostki Wojskowej w Plewkach Kapitan Renacie Truszkowskiej, Komendantowi Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem Tadeuszowi Wróblewskiemu, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem Tadeuszowi Nosek, Dyrektorowi do spraw handlu Banku Spółdzielczego Piotrowi Karpowicz, Leśniczemu Leśnictwa Trzeciny Nadleśnictwa Rudka Wiesławowi Stanisławskiemu, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Mariannie Kaczanowicz, Wojciechowi Brzozowskiemu właścicielowi sklepu „U Wojciecha”.

Piknik obfitował w wiele ciekawych atrakcji. Pod hasłem „Nasi rodzice aktorami” przygotowane zostało przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przez rodziców dzieci z gr. II pod kierunkiem Pani Joanny Szulborskiej. Radosny i żywiołowy nastrój wywołały występy dzieci z Koła Tańca Nowoczesnego Okay Dance z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Poza tym miały miejsce konkursy karaoke dla dzieci i rodziców oraz występy absolwentów z naszego przedszkola. Został rozstrzygnięty Międzyprzedszkolny Konkurs „Ekologiczna zabawka”. Impreza ta była też okazją do poznania przez dzieci służb mundurowych: Straży Pożarnej, Policji, Wojska. Przedstawiciele służb zaprezentowali swoje zdolności w konkurencjach sportowych pt. „ Za mundurem dzieci sznurem”. Zwycięska drużyna – Aleksandra Krajewska i Wiktoria Tymińska dziewczynki z gr. IV wraz z młodszym ogniomistrzem Panem Arturem Sienickim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem wywalczyły bon do Pływalni Miejskiej „Wodnik” ufundowany prze Pana Bogusława Bielińskiego Dyrektora Pływalni. Wiele emocji wzbudził także konkurs „Rodzina Pikniku”, który wygrali Państwo Anna i Maciej Baryczka z synami. W nagrodę otrzymali bon na kolację w Pizzerii Dragon, ufundowany przez Pana Roberta Kulesza, właściciela pizzerii. Odbył się także Pokaz mody, nagrody modelkom – malowanie paznokci dla mamy i córki - ufundowała Pani Karolina Zalewska, Joanna Konicka oraz Ewa Fiedorczuk, za co bardzo dziękujemy. Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem także przyczynił się do budowania radosnej atmosfery – pracownicy banku przygotowali zagadki i rebusy z nagrodami.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach na dmuchanych zabawkach, malowaniu twarzy w kąciku wizażu. Dziękujemy Paniom Sylwii Zaremba i Barbarze Roszkowskiej oraz młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego za opiekę nad tym kącikiem i wsparcie naszej uroczystości. Rodzice jak i personel przedszkola zadbał o to, aby nikt z uczestników nie był głodny. Można było spróbować kiełbasek z grilla, wojskowej grochówki, wspaniałych ciast przygotowanych przez rodziców dzieci z przedszkola oraz zasmakować staropolskiej kuchni - pyz z mięsem, babki ziemniaczanej, chleba ze smalcem i ogórkiem.

Piknik zakończył się późnym popołudniem, a zabawa z pewnością należała do udanych. Była to doskonała okazja do oderwania się od codziennych zajęć na rzecz czynnego spędzania czasu z całą rodziną. Mamy nadzieję, że w tak znakomitym gronie spotkamy się za rok, na co liczy Dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem, obiecując fantastyczne atrakcje.