Bezpieczni nie tylko na drodze...

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci, a tym samym edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego też 22 września 2015 r. przedszkolaków z grup: Muchomorki, Biedronki, Pszczółki, Sowy odwiedzili funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Policjanci rozmawiali z dziećmi jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogą powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Jak uniknąć ugryzienia przez psa.

Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań ze strony dzieci dotyczących codziennej pracy policjanta. Serdecznie dziękujemy naszym drogim funkcjonariuszom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowy upominek.