Zajęcia otwarte grupa V

Dnia 29 września 2015 r. w grupie V odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „Mamo, tato poćwicz ze mną”. Rodzice chętnie skorzystali z zaproszenia do udziału w zajęciach. Były one wielkim przeżyciem dla wszystkich. Zarówno dla dzieci, rodziców, a także dla nauczycieli. W dobie dynamicznie rozwijającej się techniki, zapominamy niekiedy, że najprostszą metodą wychowawczą małego dziecka jest wspólna z nim zabawa. W zabawie z rodzicami dzieci pogłębiają poczucie bezpieczeństwa, bo przecież dom rodzinny jest dla dziecka największym azylem, w którym czuje się szczęśliwe i kochane.

Podczas zajęć rodzice mogli zaobserwować sposób pracy nauczyciela, jego metody, podejście do dzieci oraz zobaczyć swoje dzieci w przedszkolnej rzeczywistości. Nauczycielowi stworzyły one możliwość lepszego poznania rodziców dzieci oraz samych dzieci, którzy znaleźli się w sytuacji innej niż, na co dzień. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za uczestnictwo w zajęciach otwartych. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania mają głęboki sens, służą nam wszystkim i pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów. Liczymy, ze kolejne zajęcia otwarte zaplanowane będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem.