Przedszkolaki biją rekord z WOŚP

16 października 2015 r. o godz. 12.00 chętne dzieci oraz pracownicy naszego Przedszkola przystąpiły do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą liczbę osób, organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”. Przez 30 minut 36 dzieci z grupy III, IV i V oraz 4 pracowników wykonywało reanimację krążeniowo-oddechową. Jesteśmy dumni z naszych dzielnych przedszkolaków, którzy wzięli udział w tak ważnej inicjatywie.

Naszym celem było, aby dzieci od jak najmłodszych lat poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. Jak powiedział Jurek Owsiak prezes WOŚP "Tak naprawdę nie chodzi o bicie rekordów, a pokazanie społeczeństwu jak ważny jest temat pierwszej pomocy – umiejętność jej udzielania, prosta wiedza – kiedy i w jaki sposób każdy mógłby ją wykorzystać. I tak wspólnym siłami udało się pobyć rekord !!!

Dziękujemy serdecznie Panu Mirosławowi Malinowskiemu, ratownikowi medycznemu za profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Panu Mirosławowi Gregorczuk, Dyrektorowi Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy za wypożyczenie fantomów oraz Panu Pawłowi Dąbrowskiemu, tacie Oli za nagranie tego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że ta akcja zostanie wpisana na stałe do harmonogramu przedszkolnego.

No to SIE MA !!!