Wizyta pszczelarza u Pszczółek z grupy IV

Dnia 30 października 2015 r. odwiedził nas Pan Mirosław Zalewski – mieszkaniec miasta Wysokie Mazowieckie – miłośnik pszczół. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy IV Pszczółki, które tego dnia miały swoje święto oraz dzieci z grupy III Biedronki. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów potrzebnych do wykonywania różnych czynności w ulu.

Pan Mirosław pokazał dzieciom ul i wygląd jego wnętrza. Zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza (podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Pan Mirosław zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza. Podkreślił również walory zdrowotne miodu i w tym celu przygotował dzieciom słodką niespodziankę, zapraszając je do degustacji miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panu Mirosławowi za mile spędzony czas. Świętowanie przez przedszkolne Pszczółki trwało aż do podwieczorku. Tańcom i zabawom nie było końca. Na zakończenie dzieci otrzymały od swoich Pań dyplomy, na pamiątkę tak radosnego dnia.