Przedszkolaki Ojczyźnie

„Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty listopada! Tym, co padli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa. I my przedszkolaki o tym pamiętamy i dlatego dzisiaj, się tu spotykamy”.

Tymi słowami dzieci z grupy IV Pszczółki pod kierunkiem wychowawczyń Pani Eweliny Piekarskiej i Pani Joanny Szulborskiej rozpoczęły swój występ dla rodziców o jakże ważnej tematyce. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”

Przedszkolaki pokazały, że patriotyzm nie jest im obcy i że można go zaprezentować w wielu formach. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami wspaniałej publiczności. Patrząc na rodziców miało się wrażenie, że zostali oni jakby przebudzeni z jakiegoś snu. Do wielu z nich dotarło, że 11 Listopada to nie tylko kolejny dzień wolny od pracy, ale to wielkie święto narodowe, które może pozostało gdzieś w tle nawału i trudach dnia codziennego.