Pasowanie na Przedszkolaka - grupa I Krasnoludki

Dnia 17.11. 2015 r. w grupie I Krasnoludki odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka". Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości oraz rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, był to również ich pierwszy tak poważny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez Dyrektor Przedszkola Panią Elżbietę Grabińską. Impreza rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha.

Następnie dzieci zaprezentowały część artystyczną, czyli to , czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach nastąpiło uroczyste przekazanie "magicznego" ołówka dla Pani Dyrektor przed aktem „Pasowania na Przedszkolaka” dzieci złożyły swoje pierwsze w życiu przyrzeczenia po czym odbyła się „ceremonia" pasowania przez Panią Dyrektor na „prawdziwych” przedszkolaków zaczarowanym ołówkiem, następnie głos zabrał Pan Stanisław Chmielewski Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Wysokie Mazowieckie, oraz Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Justyna Krajewska. Od tej pory dzieci stały się już „pełnoprawnymi przedszkolakami”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek słodkości. Uroczystość ta na długo pozostanie w pamięci dzieci, oraz ich rodziców.