Zajęcia otwarte w grupie II

Bardzo ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu przedszkola jest właściwa współpraca pomiędzy rodzicami, a placówką. Jedną z tych form są zajęcia otwarte, które kryją w sobie wiele wartości:

- pozwalają rodzicom obserwować dziecko i postrzegać je na tle grupy,

- są bardzo dobrym materiałem do dyskusji z rodzicem na temat sfer działalności dziecka, nad którymi należy popracować,

- dają nauczycielowi możliwość ukazania toku metodycznego opracowywania trudnych dla dzieci i rodziców zagadnień metodycznych np. zagadnień matematycznych – wskazują rodzicom jak można pracować z dzieckiem w domu.

Mając to wszystko na uwadze dn 18.11.2015r w grupie II odbyły się zajęcia otwarte z edukacji matematycznej na temat „Zwierzęta przygotowują się do zimy”. Podczas tych zajęć rodzice mieli okazję przekonać się jak ważny jest okres przedszkolny w życiu swego dziecka, jak wiele już potrafi zrobić i jak wiele już się nauczyło.