Andrzejki w grupie II

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji. W piątek na naszej grupie odbyły się andrzejkowe wróżby. Dzieci odwracały papierowe serca, na których odwrocie wypisane były imiona dziewcząt i chłopców. Wylosowane imię – to imię przyszłego męża lub żony. Częstując się cukierkami, w których znajdowały się karteczki z wypisanymi zawodami, dowiadywały się jaką pracę będą wykonywały w przyszłości.

Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami. Ustawiały je jeden za drugim. Czyj but pierwszy przekroczył próg sali, ten pierwszy pojedzie w daleką podróż. Poprzez taką formę zabawy dzieci mogły wspólnie przeżywać różnorodne stany emocjonalne i rozwijać wyobraźnię.