„Hej kolęda, kolęda…” Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy IV

Tradycja Jasełek od wieków wzbogaca przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Treść Jasełek jest związana z narodzeniem Jezusa w Betlejem, obowiązkowo, zatem musi w nich występować Święta Rodzina, królowie z darami, pastuszkowie, aniołowie oraz inne postaci znane z Pisma Świętego. W naszym przedszkolu pielęgnuje się tradycje świąt Bożego Narodzenia. Od lat grupy przedszkolaków zapraszają rodziców oraz gości na przedświąteczne spotkanie, w tym dniu rozbrzmiewają tutaj anielskie śpiewy. Święta Bożego Narodzenia– są jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.

17 grudnia2015 r. w grupie IV odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Joanna Szulborska oraz Ewelina Piekarska. Jasełka obejrzeli rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie – Jarosław Siekierko, zastępca przewodniczącego Rady Miasta w Wysokiem Mazowieckiem – Lech Śliwowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem – Małgorzata Sałęga, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem – Tadeusz Nosek, Leśniczy Leśnictwa Trzeciny Nadleśnictwa Rudka – Wiesław Stanisławski, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Marianna Kaczanowicz, Przyjaciel Przedszkola – Wojciech Brzozowski,  organista parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem, Dyrektor Przedszkola -  Elżbieta Grabińska. Spotkanie zakończyło się wspólnym podzieleniem się opłatkiem w miłej a wręcz rodzinnej atmosferze. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie aktorskie, wszystkie były bardzo przejęte. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Można było poczuć świąteczną atmosferę. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie.

Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu  przedstawienia gorąco dziękujemy!