Klub czytających rodziców grupy Pszczółek

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka, już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt  z książką. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni  i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie, codziennie - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego zachęcam rodziców swoich wychowanków, aby przychodzili do przedszkola i czytali dzieciom bajki podczas relaksu poobiedniego. 16.12. 2015 roku dzieci miały przyjemność posłuchać bajek czytanych przez Pana Mateusza Jabłońskiego tatę Franka, który odwiedził przedszkolaków już po raz kolejny, z czego się bardzo cieszymy. Zachęcamy wszystkich rodziców do czytania dzieciom bajek, taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, z pewnością będzie zapamiętany na długo. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników „Klubu czytających rodziców”