Radość dzielenia się - udział w Akcji Prezenty Dla Onkoludków!!! Pomagamy!!!

Praca za darmo – wiele osób krzywi się z niesmakiem na samą myśl, że miałoby swój cenny czas i energię poświęcać na robienie rzeczy, które nie przyniosą im korzyści finansowych. Pomaganie rodzinie, przyjaciołom to ok…, ale obcym ludziom? Po co i dlaczego? Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością naszego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym! Chwila rozmowy z kimś starszym i samotnym, wyjście z osobą chorą na wizytę do lekarza, zrobienie ulotki na akcje charytatywną… – często bardzo niewiele może nas kosztować… a jednocześnie uczyni świat lepszym. Czy mamy tą świadomość?

To nie jest tak, że drobne rzeczy nie mają sensu… Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat… Uśmiech na twarzy dziecka, że może z kimś się podzielić swoim problemem, osoba niepełnosprawna, która może wyjść z domu, bo ktoś zechciał jej towarzyszyć, człowiek bezdomny, który otrzymał ciepłą zupę w zimie… Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – odkryjmy w sobie radość dzielenia się… Bo to naprawdę ogromna wartość!

Organizacja Dzielni i Waleczni podziękowała Przedszkolu Miejskiemu Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem za udział w Akcji Prezenty Dla Onkoludków!!! Pomagamy!!! i przekazanie paczki dla Dzielnych i Walecznych Bohaterów, czyli dzieci z oddziałów Onkologii i Hematologii w Białymstoku.

Wspólnie  sprawiliśmy, że dzieci, chociaż przez te kilka dni zapomniały o kroplówkach, chemioterapii i badaniach. Wspólnie wywołaliśmy uśmiech na ich buziach. Naprawdę warto pomagać... To takie proste!