Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kolędy to przede wszystkim pieśni związane z Bożym Narodzeniem. Kolędy i pastorałki śpiewano i tworzono już w średniowiecznej Polsce. Piękny zwyczaj śpiewania kolęd jest rozpowszechniony także dziś, a my go podtrzymujemy i propagujemy wśród najmłodszych dzieci. Dnia 15 grudnia 2015 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem został zorganizowany Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2015 pt. „Pastuszek bosy”.

Uczestniczyło w nim kilka przedszkoli: Gminne Przedszkole w Czyżewie, Przedszkole Miejskie Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Przedszkole w Ciechanowcu, Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Oddział Przedszkolny „0” przy Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem oraz Przedszkole Miejskie Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, upowszechnienie kolęd i pastorałek, promocja młodych talentów. Jury w składzie: p. Jerzy Wojciechowski, p. Justyna Bazelak i p. Mariusz Gołaszewski oceniali występy dzieci w 4 kategoriach: solista 3-latek, solista 4-latek, solista 5-latek, solista 6-latek. Komisja przyznała w kategorii wiekowej 3-latków: I miejsce dla Wiktorii Wajszczyk z Gminnego Przedszkola w Czyżewie, II miejsce dla Karoliny Wójcik z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce dla Aleksandry Araźna z Przedszkola w Ciechanowcu. W kategorii 4-latków komisja przyznała: I miejsce dla Dawida Gołaszewskiego z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce dla Marty Kujawskiej z Przedszkola w Ciechanowcu, III miejsce dla Kamila Rosochackiego z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie. W kategorii 5-latków komisja przyznała: I miejsce dla Wioletty Krasowskiej z Gminnego Przedszkola w Czyżewie, II miejsce dla Wiktorii Czaja z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce dla Wiktorii Radziwił z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem. W kategorii 6-latków komisja przyznała: I miejsce dla Katarzyny Godlewskiej z Gminnego Przedszkola w Czyżewie, II miejsce dla Michaliny Ziemianowicz z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie, III miejsce dla Gabrieli Mioduszewskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Trzeba przyznać, że dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały piękne kolędy i pastorałki. Dziękujemy opiekunom i rodzicom za przygotowanie dzieci oraz przybyłym gościom za uświetnienie naszej imprezy.