OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia RąkNasze przedszkole również włączyło się do wspólnego świętowania. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Juliana Tuwima pt. „List do dzieci”. Następnie przedszkolaki z gr. IV Pszczółki odwiedziły Aptekę Pogodna przy ul. Jagiellońskiej 6 w Wysokiem Mazowieckiem. Zajęcia w formie zabawy prowadziły Panie Marlena Chytroń oraz Lilianna Sapińska. Dzieci myły ręce według schematu, rozmawiały na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk, z zaciekawieniem przystąpiły także do wykonania doświadczenia, które wzbudziło nie lada zachwyt.

Na koniec wizyty złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą pamiętać o starannym i częstym myciu rąk. Zadeklarowały, iż zdobytą wiedzą podzielą się ze swymi bliskimi w domu. Nie ulega wątpliwości, iż wspólne obchody Światowego Dnia Mycia Rąk były przyjemnym i pouczającym doświadczeniem w życiu naszych przedszkolaków. Miłą niespodzianką dla nich były także dyplomy ukończenia kursu mycia rąk oraz pamiątkowe upominki.

Dziękujemy serdecznie Pani Marlenie i Liliannie za zaproszenie do wspólnego świętowania oraz wspaniałą lekcję higieny. Mycie rąk pod okiem Pań to czysta przyjemność.