LUDZIE LISTY PISZĄ

List trafić ma do adresata, choćby on mieszkał na końcu świata.

Gdzieś na biegunie albo na wyspie, bo poczta listy doręcza wszystkie (…).

„List”  H. Szayerowa

W związku z obchodzonym 18 października Dniem Poczty Polskiej (Dzień Listonosza) dzieci z gr. V-Sowy korzystając z pięknej, jesiennej pogody odwiedziły Urząd Pocztowy. Wycieczkę tę poprzedził cykl zajęć przybliżający dzieciom pracę listonosza oraz pozostałych osób pracujących na poczcie, a podczas wycieczki miały okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu.

Przedszkolaki utrwaliły znajomość swojego adresu zamieszkani i przedszkola oraz prawidłowego adresowania listów. Dowiedziały się, w jaki sposób segreguje się paczki, listy oraz co oprócz znaczków można tu kupić. W podziękowaniu za nietypowe zajęcie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany upominek.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca a dzieci pełne miłych wrażeń wróciły do przedszkola.

Dziękujemy bardzo pracownikom poczty za miłe przyjęcie.