BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA SPRAWA

Zadaniem nauczycieli – wychowawców w przedszkolu jest m.in. zapewnienie opieki nad bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym dzieci z naszego przedszkola poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodzimy na spacery i wycieczki ucząc jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu małego dziecka, które musi nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą „ocenę” niebezpieczeństwa. Dlatego też już od wielu lat współpracujemy w tym kierunku z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Funkcjonariusze bardzo chętnie spotykają się z przedszkolakami, podczas których utrwalają takie wiadomości jak: bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Panowie policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów. Dzieci mogły przez chwilę poczuć się kierowcami auto chodzików i poruszać się po jezdni przestrzegając zasad ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania rozwiązały wzorowo quiz o bezpieczeństwie.

Takie spotkania są bardzo pouczające i pozostają dzieciom na długo w pamięci!