WIZYTA U STOMATOLOGA

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z  grupy „Biedronki" odwiedziły gabinet stomatologiczny w Przychodni KAREDENT. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymywały  wyczerpującą odpowiedź.

Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a także „przejażdżka” w górę i w dół. Pani doktor zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty.