Aktualności

Święto Pluszowego Misia

„Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”

W naszym przedszkolu kolejny już raz obchodziliśmy ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA. Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie  dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Colargola; zachęcenie do  poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Ponadto uroczystość przedszkolna stała się świetną okazją do utrwalenia wizerunku logo naszego przedszkola, w którym to centrum znajduje się właśnie MIŚ - nasz najlepszy przyjaciel! Maluszki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę, zaprosiły je do gimnastyki porannej, brały udział w mini konkursie „Co wiem o misiach?”, oglądały film z cyklu: „Miś Uszatek”, ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach -„Pokochaj Pluszowego Misia", „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie” oraz muzyce  z bajki pt. „Przygody Kubusia Puchatka”.  Każdy maluch smakował – „małe co nieco", którym był słodki piernik.

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów- szkoda, że dzień minął tak szybko! Do domu przedszkolaki zabrały wrażenia oraz pamiątkowe dyplomy.