Aktualności

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KOTA

    17 lutego obchodziliśmy nieco nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Celem obchodów tego dnia  było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola łącznie z Paniami upodobniły się tego dnia do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne czarne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. 

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: picie mleka z miseczki, toczenie kłębka wełny, koci spacerek. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki, jakiej wymagają. Jedną z atrakcji była także inscenizacja wiersza „Chory kotek” w wykonaniu Pani Karoliny – mamy Wiktorii z gr. V oraz Pani Eweliny – wychowawczyni gr. V. Największą radość sprawiła jednak  wizyta prawdziwego kota. Tego dnia odwiedził nas Łatek, ulubieniec i domowy pupil Pani Ewy.  Łatek jak na prawdziwego kota przystało przechadzał się po przedszkolnych salach tylko sobie znanymi ścieżkami. Wszyscy marzyli o pogłaskaniu milutkiego kotka. 

Na zakończenie uroczystości każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział w obchodach Światowego Dnia Kota. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały je za rok.