Aktualności

DZIEŃ DINOZAURA

  Cofnęliśmy się w czasie o miliony lat. Po Sali I i VI poruszały się same dinozaury...na szczęście, nie groźne! Rozpoczęliśmy od zabawy "Podrzucanie jaj dinozaurów". Zadaniem dinozaurów było zapamiętanie od kogo dostało jajo i komu go przekazało. Bardzo ważna była szybkość, orientacja i spostrzegawczość.  Następnie wykonaliśmy taniec dinozaurów do piosenki pt. "Dinozaur"y Było wiele śmiechu i radości. 

Był też czas na prezentację multimedialną. Pokazane były różne gatunki dinozaurów, sposoby działań archeologów, dzięki którym wiemy o dawnym istnieniu dinozaurów i wiele różnych ciekawych informacji i ilustracji. Sami również urządziliśmy sobie mini wykopaliska i odszukaliśmy szczątki dinozaurów. Nawet zrobiliśmy swoje własne skamienieliny z masy solnej. Kolejnym zadaniem było poruszanie się po łapach dinozaura. Towarzyszyła temu ogromna rywalizacja pomiędzy dwoma grupami. Było wiele wrażeń, starań i upadków 
Ten dzień, był kolejnym dniem do zadowolenia i ciekawego sposobu spędzenia czasu bez zabawek. Dziękujemy wszystkim mini Dinozaurom!