SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL OWOCOWY

Dzieci z grupy Muchomorki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa.

Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce. Gdy owoce były już pokrojone w kostkę, dzieci przynosiły je do pani i przyglądały się jak mikser rozdrabnia je na jednolitą masę. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego.