Wyjątkowy koncert w ŚWIECIE MALUCHA

Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem integrując dom rodzinny i przedszkole. W tym roku gospodarzami była grupa dzieci 5,6 – letnich „Sowy”. Przedstawienie odbyło się 20 grudnia 2017 roku i było wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz w historii przedszkola w jasełkach w rolę aktorów wcieliły się dzieci wraz z rodzicami. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Mali aktorzy oraz rodzice we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, gwiazdkami, pastuszkami, które wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane kolędy i pastorałki. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa ,którzy w ubogiej stajence znaleźli schronienie. Do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, pastuszkowie oraz dzieci niosąc Dzieciątku koncert prosto z serca. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali koncertu dla narodzonego Pana Jezusa, przeplatanego występami rodziców i dzieci. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.