Zajęcia otwarte w gr. V

Dnia 10 styczna 2018 r. w grupie „V” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia prowadziła  pani Marzena Kombor. Tematem zajęć było: Przy paśniku i w karmniku - rozmowa kierowana na podstawie obrazków.

Celem zajęć natomiast  uświadomienie dzieciom potrzebę  dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych w zimie, nabywanie opiekuńczego stosunku do  zwierząt i ptaków, kształcenie empatycznej postawy w stosunku do otoczenia. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie  i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.