„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Miejskie Przedszkole Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 07.12.2019r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz wspólnie bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, misiowe tańce. Gościem szczególnym był miś Staś który przyszedł do nas z Zespołu Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzień ten był niezwykły i pełen wrażeń.

Wioleta Wnorowska