Gdy maluch staje sie Przedszkolakiem...

W tym roku szkolnym do szeregów  naszego przedszkola dołączyły dwie grupy najmłodszych dzieci. Po zakończonym okresie adaptacji dzieci były przygotowywane do najważniejszej dla nich uroczystości. „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.

Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań –śpiewały, tańczyły i uśmiechały się do publiczności- po czym za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonano uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.