Moja pierwsza uroczystość!!

Dzień 12 grudnia był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.

Tego dnia przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz zaproszeni goście zebrali się w  pięknie udekorowanej sali baletowej. Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że mali przedszkolacy potrafią się pięknie zaprezentować przyszła pora na ślubowanie. „Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swoim paniom oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków  Przedszkola  Miejskiego Nr 1 w Świat Malucha było dotknięcie ogromną kredką ramienia dziecka przez  wychowawczynię grupy. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.

Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń , który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.