Spotkanie z Policjantem

22 września dzieci z grupy I, II, III, IV i V odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze, lecz nie obyło się bez wielu pytań ze strony przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o bezpiecznych zrachowaniach na drogach, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz numer alarmowy- 112 Przypominali również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Po rozmowie dzieci pod bacznym okiem funkcjonariuszy przechodzili przez przejście dla pieszych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorowanki. W podziękowaniu za przybycie i ciekawe spotkanie dzieci pięknie wyrecytowały wiersz o bezpieczeństwie oraz wręczyły policjantom własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

Joanna Szulborska