Witamy wiosnę!

tn_DSC03285.JPG - 108.73 KBDzień 21.03.2014r. dla dzieci z naszego przedszkola był dniem kolorowym i wesołym, bo właśnie w ten sposób przedszkolaki witały pierwszy dzień wiosny.

Dzieci do tego dnia rozpoczęły przygotowywania dużo wcześniej. Na zajęciach wychowawczo-dydaktycznych zdobyły wiadomości na temat wiosny, a dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów kolejnej pory roku podczas spacerów w okolicy przedszkola. Wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej, poznały wiersze i piosenki o wiośnie.

Najmłodszym dzieciom największą radość sprawiło przygotowywanie opasek z emblematami motyli i pszczółek oraz kwiatów z bibuły. Starszaki wykonały plakat przedstawiający pierwsze wiosenne kwiaty skąpane w promieniach słońca. Swoje wytwory młodzi przyjaciele przyrody zabrali na wycieczkę do parku miejskiego, w którym głośnym okrzykiem pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.