Jak będę duży zostanę strażakiem!

tn_Zdj_cie0301.jpg - 55.12 KBDbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami  wybrały  się z wycieczką do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego oraz przymierzanie stroju strażaka.

Spotkanie uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wszystkie dzieci dokładnie wiedzą teraz, jaki jest numer alarmowy do Straży Pożarnej. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, a z ust niejednego chłopca padły słowa: „Jak dorosnę zostanę strażakiem”.

Serdecznie dziękujemy naszym drogim strażakom za zaproszenie.