Wycieczka do Mazowieckich Zakładów Graficznych S.C.

W ramach realizacji tematyki „Książeczki z mojej półeczki” dzieci z grupy IV 19 maja skorzystały z zaproszenia i wybrały się na wycieczkę do Mazowieckich Zakładów Graficznych S.C.

Przed rozpoczęciem zwiedzania musieliśmy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na halach produkcyjnych. Naszym przewodnikiem była pani Martyna Gołaszewska, która w ciekawy sposób odkrywała przed nami tajniki powstawania kolorowych opakowań. Kolejno poznaliśmy maszyny, które drukowały, składały, sklejały, pakowały. Byliśmy pod wrażeniem szybkości i dokładności ich pracy oraz umiejętności ludzi, którzy potrafią ich obsługiwać. Wielkość urządzeń i przestrzenne hale budziły w przedszkolakach podziw i zachwyt. Na pamiątkę wycieczki pracownicy drukarni przygotowali dla każdego dziecka prezenty. Podekscytowani wróciliśmy do przedszkola.