Wycieczka do Warszawy

tn_IMG_4404.JPG - 192.91 KB17 czerwca dzieci z grupy IV i V z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Planetarium, oraz zespołu pałacowo-parkowego Łazienek Królewskich. Wycieczka ta z pewnością rozbudziła w dzieciach wyobraźnię oraz chęć odkrywania i poznawania świata.

Niebo Kopernika to nowoczesne planetarium, w którym odbywają się nie tylko pokazy gwiezdnego nieba, ale i filmy. Seanse poruszają różnorodne tematy popularnonaukowe - astronomiczne, przyrodnicze, a także etnograficzne. Dzięki nowoczesnej technologii Planetarium dzieci mogły przekonać się o tym na własne oczy. Doskonale pokazał to seans pt. „Sekrety kartonowej rakiety”. W trakcie pokazu odbyliśmy podróż po Układzie słonecznym  by zobaczyć jak zmienia się obraz nieba w ciągu dnia, nocy, a nawet całego roku oraz „odwiedziliśmy" wszystkie planety.

Kolejnym etapem wycieczki był zespół pałacowo-parkowy Łazienki Królewskie. Przedszkolaki zobaczyły Pałac Na Wodzie, taras pałacowy, zegar słoneczny, Amfiteatr ze sceną na wyspie, Pałac Myślewicki, Wielką Oficynę, Starą Kordegardę oraz stawy. Podziwiały wspaniałe pawie i zwinne wiewiórki oraz karmiły chlebem gołębie, kaczki i karpie królewskie.

W drodze powrotnej dzieci odwiedziły popularną restaurację McDonald’s. Wycieczka była jak najbardziej udana, o czym świadczą radosne miny przedszkolaków!