Muchomorki w Urzędzie Pocztowym

tn_20141016_095103.jpg - 112.23 KB„List trafić ma do adresata, choćby on mieszkał na końcu świata. Gdzieś na biegunie albo na wyspie, bo poczta listy doręcza wszystkie (…)”

16.10.2014 r. 4 latki z grupy II po raz pierwszy udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, ale nim ta wizyta nastąpiła, była poprzedzona zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza i pozostałych pracowników poczty, poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza oraz wysłanie listu z pozdrowieniami do Przedszkola, który ku naszemu zdziwieniu dotarła juz następnego dnia. Dzieci dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie,  które niewątpliwie było jedną z większych atrakcji wycieczki, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wziąć kredyt lub kupić gazetę, gry edukacyjne. Przy okazji wszystkie dzieci miały okazję pochwalić się znajomością swojego adresu zamieszkania, a w nagrodę otrzymały koperty i znaczki.

Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń. Dzieci w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty.

Dziękujemy serdecznie pracownikom poczty za miłe przyjęcie.