Wizyta Biskupa w naszym przedszkolu

DSC04357.JPG - 44.45 KB„Bądź pozdrowiony Gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź…”

Przedszkole Miejskie Nr 1 ŚWIAT MALUCHA odwiedził z wizytą duszpasterską Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej ks. Tadeusz Bronakowski,któremu towarzyszył proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem ks. prał. Ryszard Niwiński.

Dostojnego gościa przywitały kwiatami dzieci w imieniu wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola. Delegacja przedszkolaków podarowała księdzu Biskupowi na pamiątkę wizyty prezent- witraż z wizerunkiem Matki Boskiej z dzieciątkiem, który wykonały dzieci z pomocą pań nauczycielek. Dzieci z najstarszej grupy przygotowane pod kierunkiem pań zaprezentowały piękne wiersze i pieśni. Goście okazali swój podziw i zadowolenie występami naszych milusińskich poprzez gromkie brawa i miłe słowa. Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, podziękował im za tak serdeczne przyjęcie, a następnie wszystkich pobłogosławił oraz każdemu przekazał okolicznościowy obrazek.

Tak piękne i wzruszające spotkanie wnoszące wiele ciepła do naszego codziennego życia na długo pozostanie w naszej pamięci.  Pracując z dziećmi i rozmawiając z nimi na tematy wiary często się przekonujemy, że od dziecka możemy się wiele nauczyć. Nie bez powodu przecież Pan Jezus zachęcał, byśmy stawali się jak dzieci, jeżeli chcemy wejść do Bożego Królestwa (por. Mt 18,3).