Klub czytających rodziców

tn_20141031_121037.jpg - 198.98 KB„Klub czytających rodziców”- mamo, tato poczytaj nam.

„Klub czytających rodziców”  działa w naszej placówce od września 2013 roku, i został utworzony w ramach działań zawartych w programie „Bajkowy Świat” wspomagający rozwój mowy i myślenia dzieci w wieku przedszkolnym,  autorstwa Pani Joanny Szulborskiej i Pani Marzeny Kombor. Członkami klubu mogą zostać rodzice, którzy wyrażą chęć głośnego czytania literatury dziecięcej w poszczególnych grupach wiekowych.

Jak podkreślają specjaliści czytanie otwiera dostęp do skarbnicy ludzkiej myśli i wiedzy. Niezwykle ważne jest by nawyk czytania i miłość do książek zaszczepić już w dzieciństwie. Dzięki takim spotkaniom rodzice zwiększają swoją świadomość o roli głośnego czytania dzieciom, które wpływa na ich wszechstronny rozwój. Stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, poszerza zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań - dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co zapamiętało z bajek. Zapisując to działanie w naszym programie pragnęłyśmy: wzmocnić więź emocjonalną pomiędzy dorosłymi i dziećmi, zachęcać dorosłych do głośnego czytania dzieciom, wpłynąć na wszechstronny rozwój dziecka, rozwijać i utrwalać zainteresowania, potrzeby i nawyki czytelnicze, włączyć rodziców w życie grupy.

Podczas takich spotkań z rodzicami dzieci z uwagą słuchają czytanych bajek i gromkimi brawami, piosenkami lub wierszami dziękują gościom za przybycie i zapraszają ponownie.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy od września czytali dzieciom bajki.

Grupa I

Pani Anna Balwicka

Pani Monika Maciejczuk

Pani Anna Uszyńska

Pani Agata Zalewska

Pani Marzena Porowska

Grupa II

Pani Agnieszka Muszyńska, która dwukrotnie odwiedziła grupę „Muchomorów”.

Pani Urszula Grodzka.

Pani Monika Kulesza.

Pani Aneta Gaweł.

Pani Joanna Markowska.

Grupa III

Pani Agnieszka Roszkowska Bogucka.

Pani Anna Uszyńska.

Pani Katarzyna Januszewska.