Andrzejkowe Czary - Mary

Andrzejek to czas

Niech magia i wróżba

Królują wśród nas!”

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości, przyszłości, którą każdy chciał poznać. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. 28. 11. 2014 r. w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z naszego przedszkola. W tym dniu Panie na grupach przygotowały szereg wróżb, których nie należy traktować zbyt poważnie, choć nie jest wykluczone, że mogą się spełnić.

Przy pomocy rekwizytów „Wróżki” przepowiadały dzieciom przyszłość m.in. przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki ” dowiadywały się , co je czeka  w przyszłości jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać, nie zabrakło tradycyjnego ustawiania bucików, rzucania monetą do wody, przebijania igłą serduszka z imionami dziewczynek i chłopców. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicony był zabawami przy piosenkach oraz konkursami z wykorzystaniem kolorowych balonów, gazet, krzesełek. "Andrzejki" są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one także okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji. Nasze „Andrzejki” minęła wszystkim w magicznym nastroju, były pełne radości, swobody i niespodzianek.