Wiosenne kąciki przyrody

tn_20150323_093717.jpg - 155.29 KBWiosenne kąciki przyrody

Dziecko jest istotą ciekawą świata. Ma ogromną potrzebę poznawania przyrody, obserwując otaczający świat napotyka na wiele problemów, z którymi nie zawsze radzi sobie samodzielnie. Dlatego od najmłodszych lat trzeba dziecku pomóc i zrozumieć przyrodę.

Celem edukacji przyrodniczej w przedszkolu jest przybliżenie dziecka do świata przyrody oraz ukształtowanie właściwego stosunku do całej fauny i flory i doprowadzenie do zrozumienia roli człowieka w przyrodzie. Wiosna to doskonała pora roku, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Stwarza, bowiem sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji cyklu rozwojowego rośliny oraz warunków potrzebnych do jej wzrostu. Dlatego wraz z pierwszymi promykami wiosennego słońca, przedszkolaki wraz ze swoimi paniami „zakasały” rękawy do sadzenia: fasoli, rzeżuchy, kwiatów, cebuli, pietruszki itp. W powstałych wiosennych kącikach przyrody, dzieci będą prowadzić stałe obserwacje, rozwijając mowę poprzez wypowiadanie się na temat zaobserwowanych zmian. Są zaciekawione, zadają pytania, a już wkrótce świeże, zielone listki pojawią się na naszych oknach. Wszak zielony, to kolor wiosny!!!