Aktualności

Z Dniem Wielkiej Nocy...

Wyjątkowi goście w naszej placówce

Na początku marca Przedszkole Miejskie NR 1 ŚWIAT MALUCHA odwiedzili Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zambrowie Tadeusz Wróblewski oraz Pani Krystyna Szlendak Dąbrowska. Mili goście przekazali na rzecz dzieci z przedszkola zabawki, układanki, materiały piśmiennicze, książki oraz środki czystości, które posłużą naszym wychowankom oraz umilą dzieciom czas spędzony w przedszkolu. Za przekazane dary dzieci podziękowały piosenką, za co otrzymały słodkie podziękowanie w formie torcików.

 Monika Kruczkowska

Czytaj więcej: Wyjątkowi goście w naszej placówce

Za nami pierwszy Dzień Wiosny

wiosna

                                                                                                                     

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

Za nami pierwszy dzień wiosny. Dla naszych najmłodszych odkrywców niezwykle ważne jest poznawanie otaczającego ich świata. Jest to również idealna okazja, by urozmaicić wychowankom czas zabaw i przedstawić im pierwsze definicje wiosny. 22 marca 2022 r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki wysłuchały listu od Bałwanka a następnie przywitały Panią Wiosnę wierszem i piosenką. Tańczyły  do piosenek o wiośnie, a także przy muzyce klasycznej Piotra Czajkowskiego i Antoniego Vivaldiego. Dzieci poznały legendę o topieniu Marzanny. Rozwiązując zagadki o tematyce wiosennej wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą. Jednak najlepszą metodą odkrywania wiosny była wycieczka do parku. Tam dzieci miały ,,bliski kontakt” z jej oznakami. Niezwykłe spotkanie z Pania Wiosną przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Wioleta Wnorowska

Czytaj więcej: Za nami pierwszy Dzień Wiosny

Dla was dziś kwiaty i uśmiechy

"Dla was dziś kwiaty i uśmiechy.  Pierwszy promień bliskiej wiosny...

Dzień bez kłopotów i bez trosk.  Dla mamy, Pań i dziewczynek,
W domu, przedszkolu i na wycieczce, każdego dnia dobry uczynek -

To jest od chłopców upominek"(...)

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak 
i małych. W tym dniu obchodzony jest Dzień Kobiet. To zwyczaj, który ma już dość długą tradycję. Co prawda pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, jednak już od roku 1910 świętujemy go właśnie w marcu. Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem również uczciły ten dzień. Grupa III pod opieką Pań Joanny Szulborskiej i Justyny Murawskiej przygotowały występ, w którym nie zabrakło piosenek i wierszy również tych z humorem. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli Paniom jak również swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli tulipany. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, a radosna atmosfera panowała już od samego rana w każdej grupie przedszkolnej. Uśmiechnięte buzie Pań, przedszkolaków, zwłaszcza dziewczynek świadczyły o mile spędzonym czasie. Dzień Kobiet, który corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych, dostarczania radości i wzruszających przeżyć.

 Joanna Szulborska

 

Czytaj więcej: Dla was dziś kwiaty i uśmiechy

My jesteśmy kotki dwa

„My jesteśmy kotki dwa…”- Światowy Dzień Kota w naszym przedszkolu.

Dnia 17.02.2022r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Kota. W tym dniu wszystkie przedszkolaki „upodobniły się” do swoich czworonożnych przyjaciół, ubierając się w „kocie barwy”, oraz zakładając przygotowane wcześniej kocie maski, oraz dorysowując sobie „wąsy”. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z „kocimi” obyczajami, oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie” zabawy takie jak: „koci spacerek”, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, śpiewanie kocich piosenek. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, obecnie są coraz bliższe i „kochane” przez ludzi. Dzieci w tym dniu wspaniale się bawiły.

Ewelina Skarżyńska

Czytaj więcej: My jesteśmy kotki dwa

Święto Zakochanych

walentynki Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym albo też obdarowujemy się prezencikami. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić.

Podczas świętowania Walentynek w Przedszkolu Miejskim nr 1 ŚWIAT MALUCHA dzieci doskonaliły umiejętności mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym.

W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. W przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom. Poznały słowo kocham w różnych językach, prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.

Agnieszka Zawistowska

Czytaj więcej: Święto Zakochanych

Rekrutacja 2022/2023

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 ŚWIAT MALUCHA

 W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

Na podstawie:

-Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz.1481 t.j. z póź. zm.)

-Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1737).

-Uchwała Nr XV/79/2020 Rady Miasta Wysokie Mazowieckie z dnia 29 stycznia  2020 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Wysokie Mazowieckie,

 - Zarządzenie nr 6/2022 Burmistrza Miasta z dnia 25 stycznia 2022 w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli miejskich w roku szkolnym 2022/2023.

Czytaj więcej: Rekrutacja 2022/2023

Ogłoszenie o zamówieniu: Dostawa artykułów spożywczych do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem

Ogłoszenie o zamówieniu:  Dostawa artykułów spożywczych do Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem (w załączniku)

Karnawałowe zabawy

Bal karnawałowy jak co roku dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją  lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele radości. W  przedszkolu to jeden z ulubionych dni. Przedszkolaki mogą wtedy być super bohaterami wróżkami, księżniczkami lub tym kim sobie wymarzą. Już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się różne bajkowe postacie nie tylko. Radości i zabawom nie było końca, A na balu same niespodzianki: tańce, , zabawy z Kici Kocią która dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego  sklepu Puchatek odwiedziła naszych podopiecznych,   gry i konkursy oraz spotkanie z długo wyczekiwanym przez wszystkie grzeczne przedszkolaki gościem specjalnym- Świętym Mikołajem, który nie zapomniał o wspaniałych prezentach.

Ewa Tadeusiak

Czytaj więcej: Karnawałowe zabawy

Drodzy Dziadkowie

Pamiętamy o Święcie Babci i Dziadka

Jak  co roku w Przedszkolu Miejskim NR 1 ŚWIAT MALUCHA  obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka. Wszystkie grupy przygotowywały się do tego święta. Dzieci wcześniej na zajęciach wypowiadały się o swoich dziadkach, opowiadały co lubią robić z babcią i dziadkiem jak spędzają z Nimi wolny czas. Nasi wychowankowie chętnie wykonywali dla swoich babć i dziadków różne niespodzianki – laurki w formie serc lub kwiatków, lepiły serduszka, kleiły kalendarze. Z tej okazji dzieci uczyły się wierszy, ról w scenkach, piosenek i zabaw tanecznych z którymi zaprezentowały się dla swoich bliskich przez Facebook. Jak zwykle, występy były dla nich chwilami emocji i przeżyć, ponieważ każde dziecko starało się wypaść jak najlepiej. Przesyłanie uśmiechów całusków ,pomachanie babciom i dziadkom oraz radosne życzenia i ukłony – to wszystko oddawało miły uroczysty akcent tym występom. Całe grono pedagogiczne dołącza się do dziecięcych życzeń- winszujemy Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego.

Joanna Zalewska

W wigilijny wieczór

Lulajże Jezuniu...

jasełka

 Z pewnością okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 Świat Malucha wraz z Paniami również zadbały o świąteczną atmosferę i podtrzymanie tradycji.  Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Zwieńczeniem owych występów  były życzenia świąteczne i noworoczne skierowane przez Panią dyrektor Elżbietę Grabińską do dzieci i pracowników przedszkola.  Wszystko to sprawiło, że w naszej placówce  zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

Paulina Buczyńska

Czytaj więcej: Lulajże Jezuniu...

Dzień Pluszowego Misia 2021

Listopad to miesiąc, w którym przedszkolaki zarówno te młodsze jak i te starsze obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. W czwartek 25-tego listopada, każde dziecko przyszło do przedszkola przebrane za misia z uśmiechem na twarzy, niestety ze względu na pandemia bez swoich misiowych przyjaciół, których z pewnością brakowało ale mimo to zabawa była świetna! Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach Jadą, jadą misie”,  „Pluszowy miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, wykonywały misiowe prace plastyczne, rozwiązywały quizy i brały udział w konkursach oraz zabawach tanecznych ze specjalnym gościem czyli dużym, żywym misiem. Po tak atrakcyjnych i wyczerpujących zabawach, dzieci mogły odpocząć oglądając bajki, których głównymi bohaterami są popularne misie – „Miś Uszatek”,  „Kubuś Puchatek”, „Miś Paddington” , „Gumisie”.  Dzień Pluszowego Misia był pełen niesamowitych wrażeń, przepełniony radością,  uśmiechem i pozytywną energią, która emanowała od dzieci.  Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego...dla małego i dużego. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że  misiowe zabawy zostaną we wspomnieniach dzieci na długi czas!

 

 Karolina Frąckiewicz

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia 2021

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2021 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień

Grupa dzieci 6-letnich „Pszczółki” przygotowana przez Panią Monikę Kruczkowska i  Mirosławę Nadolną, zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Niestety z uwagi na obecną sytuację nie mogła podziwiać nas publiczność, jednak i na to udało się znaleźć sposób. Przy pomocy naszych kochanych rodziców, został stworzony film, który jest zamieszczony na stronie internetowej naszego Przedszkola dzięki temu w każdej chwili można podziwiać piękny występ. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.

 

Monika Kruczkowska

 

 

Czytaj więcej: "Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Jesienne Drzewa

Dzieci z Przedszkola nr 1 Świat Malucha z grupy IX wzięły udział w obchodach dnia Drzewa w ramach realizacji projektu ZDROWA ZIEMIA ZDROWI MY 2021/2022. Obchodzony Dzień Drzewa jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać zarówno wybrane drzewa iglaste jak i liściaste. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt. „Jesienne drzewa”. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i śpiewu. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, pogłębienie wiedzy na temat drzew i integrowania dzieci całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

                                                                                        Hanna Różańska

Czytaj więcej: Jesienne Drzewa