Aktualności

Konkurs Kolęd i Pastorałek w ŚWIECIE MALUCHA

tn_DSC04962.JPG - 181.04 KBKonkurs Kolęd i Pastorałek w ŚWIECIE MALUCHA

Kolędy to przede wszystkim pieśni związane z Bożym Narodzeniem. Kolędy i pastorałki śpiewano i tworzono już w średniowiecznej Polsce. Piękny zwyczaj śpiewania kolęd jest rozpowszechniony także i dziś, a my go podtrzymujemy i propagujemy wśród najmłodszych dzieci.

Dnia 11 grudnia 2014 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem został zorganizowany IV Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2014 pt. „Wśród nocnej ciszy”. Uczestniczyło w nim kilka przedszkoli: Gminne Przedszkole w Czyżewie, Przedszkole Miejskie Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie, Przedszkole w Ciechanowcu, Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Oddział Przedszkolny „0” przy Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem oraz Przedszkole Miejskie Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, upowszechnienie kolęd i pastorałek, promocja młodych talentów. Jury w składzie: p. Jerzy Wojciechowski, organista parafii Jana Chrzciciela p. Józef Sakowicz i przewodniczący Rady Rodziców p. Robert Grochowski oceniali występy dzieci. W kategorii wiekowej 3-4latków komisja przyznała: I miejsce dla Aleksandry Dąbrowskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce dla Ewy Kulesza z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie, III miejsce dla Wojciecha Krasowskiego z Gminnego Przedszkola w Czyżewie. Wyróżnienie otrzymała Marta Kujawska z Przedszkola w Ciechanowcu. W kategorii 5-6latków komisja przyznała: I miejsce dla Anny Wądołkowskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie, II miejsce dla Arkadiusza Zielińskiego z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce dla Weroniki Gosiewskiej z Przedszkola Miejskiego Akademia Malucha w Zambrowie. Wyróżnienie otrzymał Piotr Grodzki z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem.

Trzeba przyznać, że dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały piękne kolędy i pastorałki. Dziękujemy opiekunom i rodzicom za przygotowanie dzieci oraz przybyłym gościom za uświetnienie naszej imprezy.