Aktualności

Sprzątamy, bo o środowisko dbamy

  Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już od najmłodszych lat należy ukazywać dzieciom potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać w nich pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Tradycyjnie, jak co roku nasze przedszkole włącza się do akcji „Sprzątanie Świata"- jest to międzynarodowa kampania, odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września.

Szczególnym celem inicjatywy jest likwidacja dzikich wysypisk śmieci, które zazwyczaj spotykamy na terenie lasów lub w ich okolicy. 24 września 2015 r. nasze przedszkolaki, te młodsze i te starsze w atmosferze emocjonalnego zaangażowania oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Samo sprzątanie poprzedzone było rozmowami, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko, dopiero potem „uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.