Aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka - grupa VI Misie

   Dzieci 2 i 3 -letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 24.11.2015r. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem w początkowym okresie bardzo przeżywają rozstanie z rodzicami. 

Zgromadzeni na uroczystości Pasowania rodzice, oraz zaproszeni goście mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą pani dyrektor Elżbiety Grabińskiej i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane dwu i trzylatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Po akcie pasowania każdy przedszkolak dostał pamiątkowy dyplom i słodki rożek obfitości.

Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem Przedszkola Miejskiego nr1 ŚWIAT MALUCHA. Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę...” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola.

Na zakończenie uroczystości na naszych Przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez dumnych rodziców.